Клуби
Розклад занять РусУкр

Пропуск тренувань. Наслідки

Що відбувається під час пропуску тренувань?

Всі ми знаємо, що пропускати тренування небажано. Однак мало хто з нас розуміє, чому саме. Будь-які пропуски тренувань в залі порушують регулярність отримання фізичного навантаження певного типу. В результаті –  порушується процес адаптації м'язів і організму, що негативним чином впливає на прогрес.

Наслідки пропусків тренувань:

 - приблизно через 2 тижні слабшає м'язова сила;

- ще через тиждень починає зменшуватися їх обсяг і падати силова витривалість;

- після місяця пропусків, починають відбуватися зміни на рівні нервової системи. Припиняючи тренування, частина рухових нейронів відмирає, погіршуючи іннервацію м'язів. М'язи стають слабкішими і погіршується міжм'язова координація;

- 4-8 тижнів без фізичного навантаження – зміни фізичної форми вже буде видно неозброєним поглядом. Навіть при дотриманні дієти, м'язи втратять тонус, контури тіла стануть розпливчастими. Відбувається поступова заміна м'язової маси жирів.

 А оскільки жир легше м'язів, спочатку вам навіть здаватиметься, що ви не набираєте зайву вагу, а навіть навпаки, трохи худнете. Вага - так, але об’єми при цьому будуть рости.

Пропуск тренувань обґрунтований лише в деяких випадках:

 1. Хвороба.

2. Травма.

3. Сильна втома. Перетренування.

4. Участь у змаганнях.

Щоразу після тренування організм і м'язи включають відновлювальні та адаптаційні процеси, спрямовані на покращення, готовність до повторного навантаження. Однак, якщо нічого не відбувається (ви раптом вирішили пропустити тренування), - буде відкат до попереднього стану. Таким чином, ви будете перебувати в постійному наборі своєї оптимальної форми, практично не прогресуючи. Простіше кажучи, на кожен крок вперед будете відповідати кроком назад. Однак найгірше те, що пропуски занять виробляють шкідливу звичку пропускати зал - на підсвідомому рівні якщо ви спочатку готові не піти тренуватися, а значить, зробите це при будь-якому зручному випадку.

Основа прогресу в тренажерному залі - регулярні тренування. Якщо ви все ж хочете працювати на результат, покращувати силу і красу тіла, тоді пропуски занять повинні залишитися в минулому. Кожен раз, вирішуючи пропустити тренування, треба розуміти, що свій власний прогрес в залі йде на спад і нагнати його буде вже неможливо, адже час вже втрачено, а адаптаційні можливості організму досить обмежені.

 

ЄВГЕН НАУМЕНКО 

Майстер тренер

СпортЛенд Квадрат на бульварі Перова та Квадрат Троєщина

Професійні напрямки: Корекція фігури; Зменшення зайвої ваги тіла; Збільшення м'язової маси; Силові тренування; Функціональні тренування; Зміцнення м'язового корсету; Корекція постави; Після травматична реабілітація; Тренування з порушенням функцій опорно-рухового апарату; Тренування в умовах порушення роботи серцево-судинної системи; Рекомендації по раціональному харчуванню;

Ти  можеш забронювати кліп тренувань за телефоном: 
+380 (67) 761-15-51

 

Новини